آموزش خواندن به کودکان پیش دبستانی

آموزش زبان به کودکان

فقط باید بلند‌بلند کتاب بخوانید.

اینکه کتاب‌های مختلفی را برای بلند خواندن انتخاب کنید، دایره لغات فرزندتان را گسترده‌تر خواهد کرد و به او کمک می‌کند درمورد موضوعات مختلف یاد بگیرد و بفهمد که داستان‌ها ساختاربندی دارند و شخصیت‌های داستان در آن چه نقشی دارند.

فرزندتان این چیزها را هم یاد خواهد گرفت:

•    متن، کلماتی نوشته شده هستند.
•    حروف، با یک ترتیب خاص کلمات را به وجود می‌آورند.
•    بین کلمات فاصله وجود دارد.

فهمیدن این نکات پایه به بچه‌ها موقع شروع خواندن دروس اصلی در مدرسه کمک خواهد کرد.

آموزش انگلیسی به کودکان

بهترین کتاب های مخصوص کودکان این سن

بچه‌ های پیش‌دبستانی عاشق کتاب‌هایی هستند که داستان داشته باشد؛ همچنین آنها از ورق زدن کتاب‌های عکس‌دار واقعاً لذت می‌برند، به همین دلیل هرچه کتابی عکس‌های بیشتری داشته باشد برای این سن مناسب‌تر است. به خواندن کتاب‌هایی که متن‌های قابل‌پیش‌بینی و کلمات آشنا دارند ادامه دهید اما کتاب‌هایی که لغات سخت‌تر و داستان‌های پیچیده‌تری دارند را هم در برنامه کتاب‌خوانی خود قرار دهید.  سعی کنید کتاب‌های چندفصلی تهیه کنید که خواندن یک کتاب بیشتر از چند جلسه طول بکشد.

راه ‌های دیگر برای تشویق بچه‌ها به کتاب‌خوانی

زمان کتاب‌خوانی تنها فرصت برای فرزندتان برای وقت‌گذراندن با کتاب‌ها نیست.بچه‌های پیش‌دبستانی دوست دارند خودشان کتاب‌هایشان را انتخاب کنند و به آنها نگاه کنند. کتاب‌ها را برایشان در یک سبد مخصوص روی زمین یا یک طبقه کوتاه بگذارید تا بتواند به راحتی به آنها دسترسی داشته باشد و خودش به تنهایی به آنها نگاه کند. در ماشین هم همیشه چند کتاب داشته باشید و در کیفتان هم همیشه کتاب داشته باشید تا در جاهایی مثل سالن‌انتظار دکترها یا ایستادن در صف از آنها استفاده کند.

منبع:persianv

آموزش خواندن و نوشتن به کودک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *